تابلوهای تبلیغاتی، از طراحی و ساخت تا نصب و نگهداری !

بیلبورد تبلیغاتی چیست؟

بنر تبلیغاتی،بیلبورد تبلیغاتی یا تابلو تبلیغاتی که مختصرا به زبان انگلیسی به صورت Billboard نوشته می شود، که در فرهنگستان لغات زبان فارسی به آن آگهی نما می گویند به محلی برای نصب اعلانات و آگهی به کار گرفته می شود.

بنر تبلیغاتی یا بیلبورد تبلیغاتی همانطور که اکثر مردم می دانند یکی از بهترین و قدرتمند ترین راه های تبلیغات می باشد. با نصب تابلو های تبلیغاتی چه در گذشته و چه در حال می توان به صورت قوی و قدرتمند هر نوع محصول و یا خدماتی که داریم را به اطلاع عموم مردم جامعه اعم از بازرگانان، کارخانجات، موسسه ها و … برسانیم. 

این رسانه تبلیغاتی قوی و قدرتمند یک نوع رسانه محیطی است که معمولا در خیابان ها، میدان ها، تقاطع ها و در سطح شهر که بازدید مردم در آن بیشتر است نصب می گردد. برخی از شرکت های تبلیغاتی با خلاقیت و ایده ها و طرح های جذابی که دارند باعث می شوند که این نوع از تبلیغات از حالت همیشگی و عادی خود خارج شود و به صورت یک بیلبورد تبلیغاتی با جذابیت های بصری بسیاری به نمایش در بیاید.

علاوه بر جنبه تبلیغاتی، این تابلو ها جنبه رسانه ای هم دارند، رسانه ای که به شما این امکان را می دهد که پیام خود را به بهترین شکل ممکن به تمام مخاطبان برسانید.

بنر تبلیغاتی یا بیلبورد چیست؟

رایج ترین تعریفی که برای بیلبورد می توان بیان نمود این است که این تابلو تبلیغاتی، وسیله ای است که برای حساب شخصی فردی جهت تبلیغات خدمات و یا محصولات در فضای باز طراحی و اجرا می شوند. طراحی بنر تبلیغاتی یا طراحی تابلو تبلیغاتی جذاب توجه عابران و رانندگان را به خود جلب می کند. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد این نوع از انواع تبلیغ یکی از بهترین و قدرتمند ترین راه های تبلیغاتی است.

بنرهای تبلیغاتی که در سطح شهر مشاهده می نمایید در سایز ها و اندازه ها و طرح های گوناگون طراحی و اجرا می شوند. مانند صفحات سفید و بزرگی که در اطراف اتوبان ها قرار دارند و یا در جای جای خیابان های شهر که سازندگان بیلبورد ها تبلیغات را روی آنها نصب و اجرا می کنند.

اغلب بیلبورد ها که در سطح شهر آنها را مشاهده می کنیم به صورت عکس می باشد این عکس ها می تواند خلاقانه، طعنه آمیز، به صورت طنز و یا عجیب و غریب باشد. اما امروزه تابلو تبلیغاتی مورد توجه مردم است که یک ایده جدید و خلاقانه در آن نهفته باشد.

طراحی بیلبورد باید تا حدودی ساده و دارای خلاقیت باشد با این ویژگی با کمترین توجه می توان بیشترین دقت را جذب کرد. نکته دیگری که باید در طراحی بیلبورد ها در نظر گرفت این است که این نوع از تبلیغات باید در کوتاه ترین زمان خوانده شود. پس در نتیجه نباید اطلاعات زیادی را در بر داشته باشد. باید در این بنر تبلیغاتی اطلاعات کمی داده شود که مخاطب خود به دنبال جزئیات برود یا خدمات مورد نظر را جستجو کند.

علاوه بر این موارد بنر تبلیغاتی به منظور بالا بردن محبوبیت برند شما نیز به کار برده می شود، با بنر تبلیغاتی اعتبار شرکت و برند شما در بین مخاطبان بالا تر می رود.

انواع بیلبورد های تبلیغاتی

بنر تبلیغاتی و یا تابلو های تبلیغاتی همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شده در اندازه ها و شکل های مختلف طراحی و اجرا می شوند. از معمول ترین انواع بنر تبلیغاتی، تابلو تبلیغاتی مستطیلی است که اغلب در خیابان های شهر نصب می گردد.

مورد دیگری که در بین بنر تبلیغاتی معمول و رایج است بنر به صورت عمودی است که در پیاده رو ها نصب می گردد این نوع از تبلیغ برای کمتر اشغال کردن فضا به شکل عمودی نصب می گردد.

تابلو ها و بنر های تبلیغاتی که در ساختمان ها و آسانسور ها نیز نصب می گردد نوعی دیگر از تبلیغ در بیلبورد ها هستند.

یکی از رایج ترین انواع بیلبورد تبلیغاتی، ساخت بیلبورد به روش فلکسی فیس است. این نوع از بنر تبلیغاتی از دسته تابلو های تبلیغاتی چاپی می باشد. روش ساخت ای نوع از تابلو تبلیغاتی ابتدا به صورت یک فریم آهنی به شکل باکس طراحی می شود که از داخل به وسیله لامپ های مهتابی و یا LED نورپردازی می گردد.

ساخت بنر تبلیغاتی با حروف برجسته روی نما های کامپوزیت انجام می گیرد که یکی از زیبا ترین انواع تابلو سازی به حساب می آیند.

چرا به بنر تبلیغاتی برای کسب و کار خود نیاز داریم؟

وظیفه اصلی هر تبلیغاتی برقراری ارتباط بین صاحب تبلیغات با مخاطب آن تبلیغات و جذب کردن مخاطب هدف است. همچنین باید گفت که زمانی تبلیغات موثر خواهد بود که ذهن مخاطب را به خود مشغول نماید. مخاطب با دیدن تبلیغات باید با آن ارتباط برقرار نماید و در نهایت او را به سمت خرید و یا استفاده از خدمات و محصولات هدایت نماید. اهمیتی که تبلیغات برای شما دارند در ذیل نام برده می شوند:

  • برند شدن کسب و کار ها
  • با تبلیغات محصولات و یا خدمات به مردم معرفی می شوند
  • به وسیله تبلیغات مشتریان جدید جذب می شود
  • مشتریان پیشین مجدد از برند شما استفاده می نمایند و مشتریان وفادار ایجاد می شوند.
  • با تبلیغات این امکان برای شما فراهم می شود که در رقابت با دیگر همصنفان خود باقی بمانید.
  • با استفاده از تابلو های تبلیغاتی سود شما افزایش می یابد.