۸ تکنیک موثر برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ
۸ تکنیک موثر برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

دنیای کسب‌و‌کار امروزی با تکنولوژی درآمیخته است. بازاریابی دیجیتال و تکنیک‌هایی که برای  وایرال کردن محتوا مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طور مستمر دستخوش تغییرات می‌شوند. در میان راهکارهای بازاریابی در دنیای دیجیتال، ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از اقدامات تاثیرگذار برای افزایش فروش و کسب سود، شناخته می‌شود. در این مقاله قصد داریم به 8 تکنیک موثر اشاره کنیم که برای موفقیت در پروژه‌های ایمیل مارکتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تکنیک‌های ایمیل مارکتینگ

بارها اتفاق افتاده است که در حین چک کردن ایمیل‌های خود با محتوای تبلیغاتی و ایمیل‌هایی مواجه شوید که محصول یا خدمت خاصی را با شرایط ویژه پیشنهاد می‌کنند. این ایمیل‌ها ممکن است به دلیل عضویت شما در فروشگاه‌های خاص، تجربه استفاده از محصولات و خدمات مختلف و یا حتی کاملا تصادفی برای شما ارسال شده باشد. میزان توجه و واکنش شما به ایمیل‌های تبلیغاتی تا حد زیادی به تکنیک‌هایی بستگی دارد که در طراحی و ارسال ایمیل، مدنظر گرفته شده است. در ادامه این تکنیک‌ها را بررسی می‌کنیم:

۱.محتوای ایمیل را به ازای مخاطبان مختلف شخصی‌سازی کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که 70% از برندها هنوز نتوانسته‌اند در سفارشی‌سازی و ارائه محتوای مرتبط با افراد مختلف، موفق عمل کنند. چنانچه یک محتوای یکسان را برای افرادی با سلیقه‌ها و ترجیحات مختلف ارسال کنید، بازخورد و نتیجه قابل توجهی را دریافت نخواهید کرد. برای کسب نتیجه مطلوب، جامعه هدف خود را مشخص کرده و محتوای ایمیل را متناسب با نیازها و خواسته‌های هر بخش، سفارشی‌سازی کنید.

۲.عنوان مناسب برای ایمیل انتخاب کنید

بررسی‌ها نشان داده است که عناوین انتخابی در ایمیل مارکتینگ، چنانچه از 70 کاراکتر طولانی‌تر باشند، نرخ بازخورد و کلیک چندانی به دنبال نخواهند داشت. در کنار توجه به محتوای مناسب و جذاب برای مخاطب، توجه کنید که عنوان ایمیل، بسیار طولانی یا بسیار کوتاه نباشد. عناوین بسیار کوتاه، موضوع مورد نظر را به درستی و به طور کامل به مخاطب انتقال نمی‌دهند، در مقابل، عناوین بسیار طولانی نیز، ممکن است از حوصله مخاطب خارج باشد.

۳.زمان‌بندی مناسب را در ارسال ایمیل مدنظر داشته باشید

زمان‌بندی، یکی از مسائل بسیار حائز اهمیت در ایمیل مارکتینگ است. اینکه مخاطبان شما در چه ساعتی از شبانه‌روز، ایمیل شما را دریافت کنند، بر میزان بازخورد و افزایش سود حاصل از ایمیل مارکتینگ بسیار اثرگذار است. بررسی‌ها نشان داده که ارسال ایمیل بین ساعت 10 و 11 صبح روزهای تعطیل، نرخ تبدیل بالایی دارد؛ اما ممکن است این نکته برای همه کسب‌و‌کارها، نتیجه یکسانی به دنبال نداشته باشد. بسته به نوع محتوا، استراتژی‌های رقابتی شما و مخاطبانی که ایمیل را دریافت می‌کنند، این زمان‌بندی ممکن است متفاوت باشد.

۴.لحن و محتوای جذاب را برای ایمیل خود مدنظر قرار دهید

هنگامی‌که مخاطب شما، ایمیل را باز می‌کند، لحن مناسب و جذابیت محتوای پیام شما، در میزان واکنش او بسیار اثرگذار است. استفاده از محتوای سفارشی مرتبط با جامعه هدف و لحن داستان‌سرایی، مخاطب را به ادامه مطالعه و کلیک بر روی لینک ایمیل، ترغیب می‌کند.

۵.ایمیل شما باید از لحاظ بصری جذاب باشد

استفاده از تصاویر جذاب، درگیری مخاطب با پیام و محتوای موردنظر شما را افزایش می‌دهد. ترکیب محتوا و تصویر مناسب به شما امکان می‌دهد اثربخشی پروژه ایمیل مارکتینگ خود را افزایش دهید.

۶.ایمیل شما می‌بایستی با نسخه موبایل سازگاری داشته باشد

بسیاری از کاربران، ایمیل خود را از طریق تلفن همراه چک می‌کنند. در هنگام طراحی ایمیل، برای افزایش نرخ درگیری مخاطب، علاوه بر نسخه‌های تحت وب، به نسخه‌های تبلت و تلفن همراه نیز توجه داشته باشید.

۷.مخاطبان غیر فعال را شناسایی کنید

در ایمیل مارکتینگ، لزوما تمام افرادی که ایمیل‌ها را دریافت می‌کنند، به آن پاسخ نمی‌دهند. با شناسایی این دست مخاطبان و کشف علل عدم پاسخگویی آنها، به نکات و بینش‌هایی دست خواهید یافت که در برطرف نمودن نقاط ضعف و کاستی‌ها و اجرای موفق ایمیل مارکتینگ، کمک‌کننده هستند.

۸.روند منطقی و تعداد مناسب را در ارسال ایمیل‌ها، در نظر داشته باشید

تعداد ایمیل‌های ارسالی به مخاطبین خود را به گونه‌ای مدیریت کنید که در عین صرفه‌جویی در هزینه‌ها، به اهداف پروژه خود نیز دست یابید. تعداد بیش از حد ایمیل‌های تبلیغاتی، منجر به کلافگی مخاطب می‌شود. از سوی دیگر، تعداد بسیار کم ایمیل‌ها نیز ممکن است بازخورد کافی را برای شما فراهم نکند. مرور زمان، بینش‌های بهتری پیرامون این قبیل تصمیمات به شما ارائه می‌کند.

ایمیل مارکتینگ یکی از راهکارهای موثر در تبلیغات و بازاریابی دیجیتال است که با هدف قرار دادن مخاطب درست، می‌تواند منجر به افزایش فروش و سودآوری شود. گذشت زمان و تحلیل اطلاعات و نتایج مربوط به پروژه‌های ایمیل مارکتینگ، تصمیم‌گیری پیرامون استراتژی‌های رقابتی و تکنیک‌های بازاریابی را برای رهبران کسب‌و‌کار ساده‌تر می‌نماید.

رسانه محیطی

یکی از قسمت‌های بسیار مهم تبلیغات، رسانه های محیطی است. رسانه های محیطی شامل موارد زیر است: ۱- بیلبورد ۲- پل ۳- استرابورد ۴- سی ال

بیشتر بخوانید >

بیلبورد چیست؟

بیلبوردها در واقع سازه‌های غول پیکری هستند که به منظور انتقال یک پیام خاص به صورت تصویری، در مکان‌های پر بازدید نصب می‌شوند. بیلبوردها مدت زیادی

بیشتر بخوانید >