سئو

سئو چیست؟

وقتی صحبت از چیستی سئو و تعریف سئو به میان می آید اغلب قریب به اتفاق سایت هایی که در این خصوص مطلبی منتشر کرده اند به تعریف این که کلمه SEO از چه واژه ای اقتباس شده است می پردازند که خب به گونه ای این واژه عادی و همه گیر شده است و هر کسی می داند که Search Engine Optimization چیست.

 اما این که بهینه سازی موتور جستجو چگونه انجام می شود و برای بهینه کردن موتور جستجو باید چه اقداماتی انجام گیرد را هر کسی نمی داند.

پس برای تعریف سئو و پاسخ به این که سئو چیست؟ باید بیان نمود که مجموعه ای از اقدامات و فعالیت هایی که در طراحی و کدنویسی سایت انجام می گیرد، تولید محتوا و استراتژی های مربوط به محتوا، تمامی لینک سازی ها و فعالیت هایی از این دست را سئو و بهینه سازی موتور جستجو می گویند.

این فعالیت ها به موتور جستجو گوگل کمک می کند تا نتایج را بهتر نشان دهد، البته باید این نکته را نیز اضافه نمود که این نتیجه بهتر که از آن صحبت شد همگی از دیدگاه کاربر و رباط های گوگل شناسایی می شوند.

به عبادتی هر چه سایت شما قوانین و مقررات گوگل را که اکثرا به نفع کاربر است بیشتر رعایت کند، کاربر بیشتری نیز به سمت سایت شما سرازیر خواهد شد در نتیجه این عمل، رتبه سایت شما نیز در نتایج گوگل ارتقا پیدا خواهد نمود. برای شناخت بیشتر این نکات و چگونگی انجام سئو سایت با ما همراه باشید.

اهداف سئو چیست ؟

اگر دقت کرده باشید برای پاسخ به اکثر سوالات خود از سرچ گوگل استفاده می کنید. این نکته را بگوییم که شما تنها نیستید و همه روزه مردم برای پاسخ به سوالات خود و یافت راه حل هایی در خصوص مشکلات خود از موتور جستجو و گوگل استفاده می کنند، که همین کار میلیارد ها کلیدواژه را به موتور جستجو وارد می کند.

اغلب ما با سرچ و جستجویی که انجام می دهیم اولین تا سومین نتیجه از نتایج گوگل را برمیگزینیم و به سراغ نتایج دیگر نمیرویم همین کار یعنی انتخاب سایت های دارای رتبه یک تا سه رقابت را بین سایت ها ایجاد می کند، رقابتی که باعث جذب کاربر به سایت و بالا رفتن گردش مالی و بازدید از سایت می شود. از همین روست که سئو سایت و سئو گوگل به یکی از مهمترین و حیاتی ترین بخش های دنیای دیجیتال مارکتینگ مبدل شده است.

اگر بخواهیم با یک حساب سرانگشتی این اهمیت را بیان کنیم به این شرح است که حدود دو سوم از بازدید کنندگان سهم سه رتبه اول گوگل است و هرچه رتبه پایین تر باشد نرخ کلیک آن سایت نیز به نسبت پایین تر می آید. بدیهی است که اگر می خواهیم نرخ کلیک بیشتری را به دست بیاوریم باید هدف خود را رتبه یک تا سه گوگل قرار دهیم و برای به دست آوردن آن نرخ کلیک تمام تلاش خود را به کار ببندیم.

در پاسخ به این پرسش که هدف سئو چیست؟  باید گفت به دست آوردن رتبه بهتر در نتایج گوگل یکی از اهداف سئو سایت می باشد.

هرچه سایت ما در نتایج گوگل دارای رتبه بهتر و بالاتر باشد یعنی اعتبار بیشتری نزد کاربران دارد.

یکی از مهمترین اهمیت ها و اهداف سئو را به صورت کامل توضیح دادیم تعریف باقی اهداف سئو آن هم با جزئیات از حوصله این مطلب خارج است پس به معرفی و بیان نمودن آن به صورت تیتروار بسنده می کنیم.

  • اهمیت دوم سئو سایت این است که سئو تاثیر زیادی در دیده شدن سایت دارد.
  • اهمیت سوم سئو گوگل این امکان را می دهد که حرفه شما به عنوان یک برند شناخته شود.
  • اهمیت چهارم سئو سایت باعث ورود کاربران بیشتر و در نتیجه ایجاد ترافیک بیشتر در سایت شما می شود.
  • اهمیت پنجم سئو گوگل باعث ارتقای رتبه سایت شما در نتایج جستجو می گردد.
  • اهمیت ششم سئو سایت وقتی رتبه ارتقا پیدا کند و نرخ کلیک بیشتر شود کاربر بیشتری وارد سایت شما می شود و باعث بالا رفتن فروش محصولات شما می شود.
  • اهمیت هفتم سئو سایت، سئو سایت بهترین تبلیغ برای کسب و کار شماست.

تماس با ما

تهران، آفریقای جنوبی، نبش بن بست زاگرس، پلاک ۱۱، طبقه ۴، واحد ۱۴

۰۲۱-۸۸۶۵۰۸۵۴ - ۰۲۱-۸۸۶۵۰۸۴۵

۳۰۰ ۲۰۰ ۴ ۰۹۱۲

ما را دنبال کنید

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آژانس تبلیغاتی تمدن هنر می‌باشد. © ۱۴۰۳