تابلو های تبلیغاتی، از طراحی و ساخت تا نصب و نگهداری!

بیلبورد تبلیغاتی چیست؟

بنر، بیلبورد و یا تابلو تبلیغاتی که مختصرا به زبان انگلیسی به صورت Billboard نوشته می شود، در فرهنگستان لغات زبان فارسی به آن آگهی نما می گویند که محلی است برای نصب اعلانات و آگهی در سطح شهر.

بنر یا بیلبورد تبلیغاتی همانطور که اکثر مردم می دانند یکی از بهترین و قدرتمند ترین راه های تبلیغات می باشد. با نصب تابلو های تبلیغاتی چه در گذشته و چه در حال می توان به صورت قوی و قدرتمند هر نوع محصول و یا خدماتی که داریم را به اطلاع عموم مردم جامعه اعم از بازرگانان، کارخانجات، موسسه ها و … برسانیم. 

این رسانه تبلیغاتی قوی و قدرتمند یک نوع رسانه محیطی است که معمولا در خیابان ها، میدان ها، تقاطع ها و در سطح شهر که بازدید مردم در آن بیشتر است نصب می گردد. برخی از شرکت های تبلیغاتی با خلاقیت، ایده ها و طرح های جذابی که دارند باعث می شوند که این نوع از تبلیغات از حالت همیشگی و عادی خود خارج شوند و به صورت یک بیلبورد تبلیغاتی با جذابیت های بصری بسیاری به نمایش در آیند.

علاوه بر جنبه تبلیغاتی، این تابلو ها جنبه رسانه ای هم دارند، رسانه ای که به شما این امکان را می دهد که پیام خود را به بهترین شکل ممکن به تمام مخاطبان برسانید.

بنر تبلیغاتی یا بیلبورد چیست؟

رایج ترین تعریفی که برای بیلبورد می توان بیان نمود:

” وسیله ای برای حساب شخصی فردی جهت تبلیغات خدمات و یا محصولات در فضای باز “

طراحی بنر یا تابلو تبلیغاتی جذاب توجه عابران و رانندگان را به خود جلب می کند. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد بیلبورد یکی از بهترین و قدرتمند ترین راه های تبلیغاتی است.

بنرهای تبلیغاتی که در سطح شهر مشاهده می نمایید، در سایز ها و اندازه ها و طرح های گوناگون طراحی و اجرا می شوند. مانند صفحات سفید و بزرگی که در اطراف اتوبان ها قرار دارند و یا در جای جای خیابان های شهر که سازندگان بیلبورد ها تبلیغات را روی آنها نصب و اجرا می کنند.

اغلب بیلبورد ها که در سطح شهر آنها را مشاهده می کنیم به صورت عکس می باشد این عکس ها می تواند خلاقانه، طعنه آمیز، به صورت طنز و یا عجیب و غریب باشد. اما امروزه تابلو تبلیغاتی مورد توجه مردم است که یک ایده جدید و خلاقانه در آن نهفته باشد.

طراحی بیلبورد باید تا حدودی ساده و دارای خلاقیت باشد که بتواند با کمترین توجه بیشترین دقت را جذب کند. نکته دیگری که باید در طراحی بیلبورد ها در نظر گرفت این است که این نوع از تبلیغات باید در کوتاه ترین زمان خوانده شود. پس در نتیجه نباید اطلاعات زیادی را در بر داشته باشد. باید اطلاعات کمی داده شود که مخاطب خود به دنبال جزئیات برود یا خدمات مورد نظر را جستجو کند.

علاوه بر این موارد بنر تبلیغاتی به منظور بالا بردن محبوبیت برند شما نیز به کار برده می شود، با بنر تبلیغاتی اعتبار شرکت و برند شما در بین مخاطبان بالا تر می رود.

انواع بیلبورد های تبلیغاتی

بنر یا تابلو های تبلیغاتی همانطور که پیشتر نیز به آن ها اشاره شده در اندازه ها و شکل های مختلف طراحی و اجرا می شوند. از معمول ترین انواع بنر تبلیغاتی، تابلو تبلیغاتی مستطیلی است که اغلب در خیابان های شهر نصب می گردد.

مورد دیگری که در بین بنر تبلیغاتی معمول و رایج است بنر به صورت عمودی است که برای کمتر اشغال کردن فضا به شکل عمودی در پیاده رو  ها نصب می گردد.

تابلو ها و بنر های تبلیغاتی که در ساختمان ها و آسانسور ها نصب می گردند، نوعی دیگر از تبلیغ در بیلبورد ها هستند.

یکی از رایج ترین انواع بیلبورد تبلیغاتی، ساخت بیلبورد به روش فلکسی فیس است. این نوع از بنر تبلیغاتی از دسته تابلو های تبلیغاتی چاپی می باشد. روش ساخت این نوع از تابلو تبلیغاتی این گونه است که ابتدا به صورت یک فریم آهنی به شکل باکس طراحی می شود که از داخل به وسیله لامپ های مهتابی و یا LED نورپردازی می گردد.

ساخت بنر تبلیغاتی با حروف برجسته نیز روی نما های کامپوزیت انجام می گیرد که یکی از زیبا ترین انواع تابلو سازی محسوب می شوند.

چرا به بنر تبلیغاتی برای کسب و کار خود نیاز داریم؟

وظیفه اصلی هر تبلیغاتی برقراری ارتباط بین صاحب تبلیغات با مخاطب و جذب کردن آن است. همچنین باید گفت زمانی تبلیغات موثر خواهد بود که ذهن مخاطب را به خود مشغول نماید. مخاطب با دیدن تبلیغات باید با آن ارتباط برقرار کند و در نهایت مخاطب را به سمت خرید و یا استفاده از خدمات و محصولات هدایت نماید.

اهمیتی که تبلیغات برای شما دارند در ذیل نام برده می شوند:

  • برند شدن کسب و کار ها
  • معرفی محصولات و یا خدمات به مردم
  • جذب مشتریان جدید به وسیله تبلیغات
  • استفاده مجدد مشتریان پیشین از برند شما و ایجاد مشتریان وفادار
  • ماندن در رقابت با دیگر همصنفان خود 
  • افزایش سود با استفاده از تابلو های تبلیغاتی