آتلیه گرافیک و نقش آن در تبلیغات

آتلیه گرافیک چیست؟

آتلیه گرافیکی این امکان را به شما می دهد که اگر به کارهای گرافیکی علاقمند هستید از آن برای شناخت بهتر این حرفه استفاده نمایید.

آتلیه گرافیکی علاوه بر مورد قبل این امکان را به شما می دهد که اگر برای بهتر شناساندن محصولات و خدمات خود به مصرف کنندگان در پی یافتن راهکار هستید از آتلیه گرافیکی کمک بگیرید. در ادامه این مقاله به شناخت بهتر و گسترده تری از آتلیه گرافیک پرداخته می شود.

انواع خدمات آتلیه گرافیک

همانطور که بیان شد خدماتی که در آتلیه گرافیکی ارائه می شود بسیار متنوع و زیاد می باشند. هر یک از کارهایی که در آتلیه گرافیکی انجام می گیرد به جذب راحت تر مخاطب برای حرفه شما کمک شایانی خواهد نمود.

طراحی و گرافیک

با شنید طراحی گرافیکی احتمالا ذهن شما به سمت طراحی تابلو تبلیغاتی و مثل بیلبورد ها و طراحی سایت و …  خواهد رفت. اما در حقیقت طراحی گرافیکی وسیع تر از این مثال ها است. برای نمونه اینفوگرافیک، طرح  کتاب ، طراحی لوگو و کارت ویزیت ،UI،UX، انیمیشن، موشن گرافیک  و … هم جزوی از طراحی گرافیکی است که در آتلیه گرافیکی به آنها پرداخته می شود.

در آتلیه گرافیک خدماتی که در این قسمت یعنی طراحی و گرافیک به مشتریان ارائه می شود شامل طراحی لوگو و یا شان سازمانی، طراحی و اجرای انواع پوستر و بروشور و کاتالوگ، طراحی ست های اداری و سربرگ و پاکت و طراحی بنر و استند و طراحی بیلبورد و طراحی تابلو تبلیغاتی، طراحی گرافیکی و سایت یا همان UI UX ، عکاسی صنعتی از محصول و عکس های تبلیغاتی و هنری را شامل می شود.

مشاوره تبلیغاتی

در آتلیه گرافیک با وجود افراد حرفه ای در امور تبلیغات و جذب مخاطب هدف مشاوره هایی در خصوص بهتر انجام شدن تبلیغات به دارندگان کسب و کار ارائه خواهد شد.

این مشاوره در خصوص انجام بهتر تبلیغات، شروع کمپین های تبلیغاتی موثر در جذب مخاطب، جشنواره ها و نمایشگاه ها و … می باشد. همچنین در بخش مشاوره تبلیغاتی آتلیه گرافیک خدماتی چون طراحی و اجرای صحنه، ساخت  و اجرای دکور و انواع ماکت ها را نیز ارائه می نمایند.

تصویر سازی

آتلیه گرافیک با داشتن افراد متخصص در زمینه انواع تصویرسازی های دیجیتالی، تصاویر تک بعدی و چند بعدی، طراحی انواع کاراکتر ها و طراحی انواع نشریات خدماتی را در زمینه حرفه خود ارائه می دهند.

انواع طراحی گرافیک

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد طراحی گرافیکی شامل رشته ها و حرفه های مختلفی است. به گوه ای که اگر چندین سال قبل از مردم می پرسیدیم که طراحی گرافیکی چیست آنها کارهای محدودی را نام می بردند که بر اساس طراحی گرافیکی شکل می گیرند. با پیشرفت روز افزون تکنولوژی طراحی گرافیکی نیز پیشرفت بسزایی داشته و با به روز شدن علم و اطلاعات طراحی گرافیکی نیز شاهد پیشرفت شگرفی شده است.

عکاسی محصول

این نکته را می دانید که یک عکس بیانگر هزاران کلمه است اما عکاسی در محصولات معنای دیگری دارد. با عکاسی از یک محصول و قراردادن آن در وب سایت  هزاران بازدیدکننده را به سمت سایت خود هدایت می کنید. با عکاسی صنعتی از محصول می توانید مخاطبان خود را هرچه بیشتر مجذو محصولات خود نمایید.

البته راه های دیگری نیز وجود دارد که میتوانید همزمان با عکاسی صنعتی از محصول از آنها برای جذب بیشتر مخاطب بهره ببرید برای نمونه می توانید از طراحی بنر، استفاده از موشن گرافی و پادکست و محتوای تاثیرگذار نیز استفاده نمایید.

عکاسی از محصولات به راحتی انجام نمیشود. جهت نگه داشتن دوربین، شرایط ایجاد نور، فضایی که در آن عکاسی انجام می گیرد و … تمامی این موارد در تولید عکس های جذاب موثر هستند. 

نکاتی که برای شروع یک عکاسی صنعتی از محصول باید رعایت شود به صورت مختصر در ذیل نام برده شده است. که اگر دسترسی به تجهیزات پیشرفته در عکاسی ندارید با توجه به این نکات می توانید عکاسی بهتری از محصولات خود داشته باشید.

  • از دوربین تلفن همراه هوشمند خود کمال استفاده را ببرید.
  • با کمک پایه های دوربین عکس های بهتر و جذاب تری بگیرید.
  • یک نور را از بین طبیعی و مصنوعی انتخاب نمایید.
  • برای ملایم کردن نور از بازتاب یا پراکنده کردن نور استفاده کنید.
  • جهت تاکید روی محصول در عکس از حالت پرتره در عکاسی استفاده کنید.

طراحی محصول

تعریف فراگیر و جامعی برای بیان این سوال که طراحی محصول چیست وجود ندارد به همین سبب است که تعاریف تمامی موضوعات مربوط به طراحی محصول را در بر نمی گیرد.

در اینجا ما باید دو تعریف داشته باشیم، تعریف اول تعریفی که به صورت مستقیم به جنبه های مختلف یک محصول بپردازد و آن را معرفی کند. و دیگری تعریفی که فرایند طراحی محصول را ارائه دهد.

طراحی محصولی که در آتلیه گرافیک انجام می گیرد شامل فرآیند بررسی، تصویر، به وجود آوردن راه حل های جدید و اصلاحاتی  که در محصول به وجود می آید است تا با توجه به تمامی نکات برای تولید نهایی آماده شود. پس بنابراین توضیحی که ارائه شد می توان تعریفی را ارائه نمود با این مضمون که طراحی محصول فراید معرفی یک محصول به بازار و تعریف مشکل و ارائه راهکار برای آن مشکل است.

تماس با ما

تهران، آفریقای جنوبی، نبش بن بست زاگرس، پلاک ۱۱، طبقه ۴، واحد ۱۴

۰۲۱-۸۸۶۵۰۸۴۵

۳۰۰ ۲۰۰ ۴ ۰۹۱۲

ما را دنبال کنید

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آژانس تبلیغاتی تمدن هنر می‌باشد. © ۱۴۰۳